Nebankovní půjčky – jak na ně?

Ferratum půjčka

Nebankovní půjčky jsou úvěry, které, jak napovídá název, nejsou zprostředkovány v rámci banky. Jsou tedy vhodnou alternativou pro všechny žadatele, kteří z nějakého důvodu v bance neuspěli. Získat nebankovní půjčku je obvykle velmi snadné a rychlé. Celá řada nebankovních poskytovatelů na své žadatele klade jen minimální požadavky, standardně nepožaduje doložení příjmů, nenahlíží do registrů a ušetří vás celé řady byrokratických formalit. Abyste si vybrali tu správnou půjčku, která bude přesně odpovídat vašim potřebám, zvažte několik skutečností. Jak velkou částku potřebujete? Kolik můžete měsíčně splácet? A jakou můžete dát poskytovateli záruku, že půjčku budete splácet?

Chybí vám jen pár stovek nebo tisíc do výplaty? Pak zřejmě sáhnete po krátkodobé půjčce. Ale pozor na vysoké úroky a sankce za pozdní splácení úvěru! Chcete si půjčit větší částku – například na nové auto, vybavení domácnosti či rekonstrukci bytu? Pak je zcela namístě zvážit, zda úvěr můžete nějak zajistit, například nemovitostí. Zajištěné úvěry jsou totiž poskytovány za mnohem výhodnějších podmínek a mají nižší úrokové sazby než úvěry nezajištěné.

Většina nebankovních institucí poskytuje půjčky bez nutnosti ručit majetkem, to je ale vykoupeno vyššími úroky. V takovém případě věřitel obvykle požaduje jinou záruku toho, že budete schopni splácet – např. dostatečně vysoký příjem, který je třeba doložit.

Pro nebankovní půjčku nemusíte chodit daleko. Mnohdy stačí jen usednout k nejbližšímu počítači, protože většinou nebankovních půjček lze vyřídit online.

A který z úvěrů je pro vás nejvýhodnější? Na tuto otázku si nejlépe odpovíte vy sami. Záleží totiž na výši půjčky, na tom, kolik můžete měsíčně splácet a jak můžete úvěr případně zajistit. Při rozhodování byste ale měli sledovat úrokovou sazbu a ukazatel RPSN, který v sobě zahrnuje kromě úroků i všechny poplatky a náklady spojené s půjčkou. V tomto ohledu je jednou z nejvýhodnějších půjček na trhu Hypopůjčka od TGI Money a.s. Jedná se o tzv. americkou hypotéku, tedy neúčelovou půjčku zajištěnou nemovitostí. Oproti jiným půjčkám přináší řadu výhod: nízkou úrokovou sazbu, volitelnou dobu splatnosti až 20 let a minimum byrokracie. Vyřídíte ji pohodlně online, bez registru a doložení příjmů.