Jaká je Ferratum půjčka? Jaké jsou konkurenční nabídky?


Zajímáte se o segment mikropůjček? A to hlavně proto, že vám může nabídnout možnost řešení problémových životních situací? Pokud ano, podívejte se s námi blíže na to, jaká je půjčka od společnosti Ferratum, a jak si na současném trhu stojí v porovnání s konkurencí. Detailně zmapujeme všechny její výhody, ale i případná drobná negativa.

Výše půjčky

Zde musíme říci, že je Ferratum poměrně zajímavým úvěrem, ale v porovnání s konkurencí lehce zaostává. A to proto, že minimální sumou je 500 Kč, a maximální 10 000 Kč. To jsou sice zajímavé peníze, ale mnoho konkurentů dokáže nabídnout půjčku ještě o poznání vyšší. V čem jsou však všechny podmínky stejné, to je možnost vybrat si konkrétní částku dle vlastního uvážení, stejně jako se jedná o jistoty spojené s tím, že peníze je možné využít na cokoliv. Dnes není problém řešit pomocí těchto peněz třeba problémy s výplatou, stejně jako nemusí být problém řešit například také různorodé nečekané výdaje, které se mohou objevit.

Proces získání a schválení

Zde je jasné, že tento poskytovatel jasně dominuje, jelikož nabízí především rychlost a také jednoduchost. Tím jsou ostatně půjčky do výplaty vyhlášené a pochopitelně to platí také v tomto konkrétním případě. I proto je lidé žádají ve chvíli, kdy chtějí mít finanční prostředky k dispozici skutečně rychle. Máme-li zmapovat několik hlavních výhod, patří mezi ně:

  • Vyřízení z domova, bez osobních schůzek
  • Vyřízení bez zbytečné administrativy
  • Vyřízení za pár minut

Délka splácení

Začneme tím, co je v tomto segmentu klasikou a čím se Ferratum nijak neliší od konkurence. Pochopitelně jde o to, že se peníze nesplácení postupně, ale je třeba je vrátit jednorázově. A to v termínu, který je zvolený již při žádosti o půjčku. Když se podíváme na hlavní pozitivum spojené s délkou termínu, je třeba říci, že je možné zvolit si až 45 dní. To je v porovnání s konkurencí výrazně delší časové období. U ostatních poskytovatelů je mnohdy rychlá půjčka před výplatou poskytována jenom na dobu jednoho měsíce, což může být pro některé klienty omezující. Co nesmíme zapomenout, to je i možnost posunutí daného termínu splatnosti. Nikoliv jenom jednou, jelikož tento postup je možné realizovat i několikrát.

Výhodnost

Jenom těžko by se našel někdo, koho výhodnost půjčky nezajímá. Jste na tom stejně? Tak se podívejte právě na možnosti této půjčky. Začneme tím pozitivním, což je možnost získat peníze zcela zdarma. Tedy zcela bez úroku a zcela bez jakýchkoliv jiných poplatků. V tomto směru naprosto dominuje a dokáže svou konkurenci hravě strčit do kapsy. Když se podíváme na podmínky získání bezplatné půjčky, jsou celkem jednoduché. Patří sem:

  • Nutnost vzít si maximálně 9 000 Kč
  • Nutnost využít splatnost v maximální délce 30 dní
  • Nutnost požádat si o peníze poprvé

Když se podíváme na obecnou výhodnost, kdy nevyužijete výše popsané možnosti, je třeba říci, že ta už není tak lákavá. Z každé půjčené tisícikoruny totiž můžete zaplatit navíc sumu, která je ve výši až několika stovek korun. V rámci konkurence ale nebývá problém najít takového poskytovatele, kde je daná suma v řádech desetikorun.

Stabilita poskytovatele

Zde rozhodně nemusíte mít jakékoliv obavy. Nejenom, že se jednalo o jednu z prvních společností, která začala tyto půjčky aktivně nabízet. Opomíjet nesmíme také fakt, že aktuálně je používán název Ferratum Bank. Ten jasně potvrzuje, že se firmě povedlo získat bankovní licenci. A to už samo o sobě poměrně dobře potvrzuje jak její velikost a stabilitu, tak třeba také celkově férový přístup a jednotlivé podmínky, které jsou z úvěry spojené. Při porovnání s malou a neznámou společností, která na trhu teprve začíná, je v podstatě jasné, koho budeme doporučovat mnohem více.